Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Home - Wrestling in Nebraska from HuskerMat
 Contact Us - Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Search - Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Insiders Information
About Premium Service
Links
General Wrestling Links
Forums
Huskermat Open Forum
Archives
Past Premium Stories
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat - reserved for HuskerMat Insiders
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
 
 
 
 

Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMatWrestling in Nebraska from HuskerMatWrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Get Ready for the Start of the 2017-18 Wrestling Season! Insiders Content Coming in October.
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
 


Wrestling in Nebraska from HuskerMat
State Tournament Bracket Projections
Wrestling in Nebraska from HuskerMat

Huskermat.com 2015 State Tournament Bracket Projections

Class A
Projected Team Champion: Millard South

106
Projected Champion: Joey Harrison, Omaha Burke

First Round
Dasher over Harrington
Laux over Haynes
Kinnaman over Flanders
Huffman over Douglass
Morris over Howard
Johnson over Aguirre
Svoboda over Urbina
Harrison over Seavers

Quarterfinals
Laux over Dasher
Huffman over Kinnaman
Morris over Johnson
Harrison over Svoboda

Semifinals
Laux over Huffman
Harrison over Morris

Championship
Harrison over Laux

113
Projected Champion: Jake Stogdill, Millard North

First Round
Smith over Hallett
Bridgeford over Zebley
Wiles over Rezac
Stogdill over Durden
Dawkins over Grey
Rodriguez over Payne
Bober over Reiber
Paczosa over Christiansen

Quarterfinals
Bridgeford over Smith
Stogdill over Wiles
Dawkins over Rodriguez
Paczosa over Bober

Semifinals
Stogdill over Bridgeford
Dawkins over Paczosa

Championship
Stogdill over Dawkins

120
Projected Champion: Zac Charity, Millard South

First Round
Schmidt over Wilson
Woelhk over Anderson
Conley over Denney
Feeney over Patterson
Wagstaff over Chatmon
Arnold over Clark
Wells over Torring
Charity over Moehring

Quarterfinals
Schmidt over Woehlk
Feeney over Conley
Arnold over Wagstaff
Charity over Wells

Semifinals
Schmidt over Feeney
Charity over Arnold

Championship
Charity over Schmidt

126
Projected Champion: Nolan Laux, Hastings

First Round
Arrants over Sorrell
Galloway over Koehler
Deanda over Gipson
Wright over Theisen
Laux over Jansa
Knorr over Cahill
Coen over Cass
Mata over Johnson

Quarterfinals
Arrants over Galloway
Wright over Deanda
Laux over Knorr
Coen over Mata

Semifinals
Wright over Arrants
Laux over Coen

Championship
Laux over Wright

132
Projected Champion: Brandon Kile, Hastings

First Round
Williams over Tucci
Vargas over Coughlin
Rodriguez over McDonald
Killingsworth over Jimenez
Schroyer over Fitzler
Rollins over Mottl
Kile over Beach
Falewitch over Rezac

Quarterfinals
Williams over Vargas
Killingsworth over Rodriguez
Rollins over Schroyer
Kile over Falewitch

Semifinals
Killingsworth over Williams
Kile over Rollins

Championship
Kile over Killingsworth

138
Projected Champion: Isaac Deloa, Millard South

First Round
Hunt over McDonalds
Oltman over Ramirez
Welch over Siebrass
Deloa over Benak
Doty over Baldwin
Taylor over Hamaker
Hanson over Collins
Peterson over Johnson

Quarterfinals
Oltman over Hunt
Deloa over Welch
Doty over Taylor
Peterson over Hanson

Semifinals
Deloa over Oltman
Peterson over Doty

Championship
Deloa over Peterson

145
Projected Champion: Connor Fox, Omaha Burke

First Round
Martz over Pedroza
Harlan over Terburso
Bigelow over Marking
DeRosier over Mattox
Fox over Kostszewa
Hogeland over Harbaugh
Reis over Byars
Crews over Kathol

Quarterfinals
Martz over Harlan
DeRosier over Bigelow
Fox over Hogeland
Crews over Reis

Semifinals
DeRosier over Martz
Fox over Crews

Championship
Fox over DeRosier


152
Projected Champion: Caleb Licking, Norfolk

First Round
Truong over Grube
Ruffin over Neeman
Hickman over Carstens
Carlow over Brown
Todd over Phillips
Olin over Jones
Vasquez over Nickman
Licking over White

Quarterfinals
Ruffin over Truong
Carlow over Hickman
Todd over Olin
Licking over Vasquez

Semifinals
Ruffin over Carlow
Licking over Todd

Championship
Licking over Ruffin

160
Projected Champion: Ty Jackson, Omaha North

First Round
Anderson over Rodriguez
Kohl over Alder
Weidner over Anthony
Odell over Trimble
Jackson over Olafson
Sutter over Sorgenfrei
Merritt over Pillow
Stutzman over Miller

Quarterfinals
Anderson over Kohl
Odell over Weidner
Jackson over Sutter
Merritt over Stutzman

Semifinals
Odell over Anderson
Jackson over Merritt

Championship
Jackson over Odell

170
Projected Champion: Billy Thompson, Grand Island

First Round
Thompson over Wilson
Loving over Blaschko
Rotundo over Coleman
Vaughn over Shaw
Holgate over Janacek
Hill over Thompson
Plambeck over Vawter
Angerman over Schultz

Quarterfinals
Thompson over Loving
Vaughn over Rotundo
Holgate over Hill
Angerman over Plambeck

Semifinals
Thompson over Vaughn
Holgate over Angerman

Championship
Thompson over Holgate

182
Projected Champion: Colton Wolfe, Columbus

First Round
Lambert over Anderson
Myers over Collins
Brown over Thompson
Brownlee over Curd
Gates over Grinnell
Schlender over Rasmussen
Fisher over Pope
Wolfe over Knudsen

Quarterfinals
Myers over Lambert
Brownlee over Brown
Schlender over Gates
Wolfe over Fisher

Semifinals
Myers over Brownlee
Wolfe over Schlender

Championship
Wolfe over Myers

195

Projected Champion: Edgar Silva, Grand Island

First Round
Cloyd over Meyo
Olcott over Moss
Hartwig over Manganaro
Silva over Becker
Kerr over Carr
Sorich over Palamo
Brown over Emerick
Foster over Pickering

Quarterfinals
Cloyd over Olcott
Silva over Hartwig
Kerr over Sorich
Foster over Brown

Semifinals
Silva over Cloyd
Foster over Kerr

Championship
Silva over Foster

220
Projected Champion: Terry Jeub, Millard South

First Round
Schnell over Miller
Watkins over Pray
Griffith over Hirsh
Hamik over Giesselmann
Uhing over Case
Murthersbaugh over Cisneros
Svoboda over Bixler
Jeub over Marshall

Quarterfinals
Schnell over Watkins
Griffith over Hamik
Uhing over Murthersbaugh
Jeub over Svoboda

Semifinals
Schnell over Griffith
Jeub over Uhing

Championship
Jeub over Schnell

285
Projected Champion:

First Round
Ledesma over Jones
Stowe over Hansel
Kowalski over Dubry
Morrow over Krebs
Whitcomb over Koster
Watson over Zoucha
Henderson over Eastlack
Pistillo over Farber

Quarterfinals
Stowe over Ledesma
Kowalski over Morrow
Whitcomb over Watson
Pistillo over Henderson

Semifinals
Stowe over Kowalski
Whitcomb over Pistillo

Championship
Whitcomb over Stowe

Class B
Projected Team Champion: Omaha Skutt

106
Projected Champion: Van Schmidt, Omaha Skutt

First Round
Schmidt over Kenter
Vowers over Kubicka
Goings over Haines
Nielsen over Moore
Ramos over Carvajal
Hughes over Medina
Delancey over Fauver
Johnson over Dubs

Quarterfinals
Schmidt over Vowers
Nielsen over Goings
Hughes over Ramos
Delancey over Johnson

Semifinals
Schmidt over Nielsen
Hughes over Delancey

Championship
Schmidt over Hughes

113
Projected Champion: Korbin Meink, Omaha Skutt

First Round
Ybarra over Broadstone
Towey over Harlow
Venzor over Taylor
Meink over Holley
Jurgens over Doyle
Berg over Peckham
Glendy over Schultz
Barry over Trail

Quarterfinals
Ybarra over Towey
Meink over Venzor
Berg over Jurgens
Barry over Glendy

Semifinals
Meink over Ybarra
Berg over Barry

Championship
Meink over Berg

120
Projected Champion: Keegan Hessler, Scottsbluff

First Round
Moyer over Tovar
Heinz over Fulsos
Pokorny over Christensen
Hessler over Brauckmuller
Schroeder over Schmidt
Williamson over Larson
Ritzen over Jarrett
Sternberg over Thompson

Quarterfinals
Heinz over Moyer
Hessler over Pokorny
Schroeder over Williamson
Sternberg over Ritzen

Semifinals
Hessler over Heinz
SChroeder over Sternberg

Championship
Hessler over Schroeder

126
Projected Champion: Joe Berg, West Point-Beemer

First Round
Berg over Ludwig
Brandenburg over DeSantiago
Hoffman over Sabell
Aldana over Sotelo
Price over Brodrick
Grell over Eggen
Velasquez over Everhart
Red over Brass

Quarterfinals
Berg over Brandenburg
Hoffman over Aldana
Grell over Price
Red over Velasquez

Semifinals
Berg over Hoffman
Red over Grell

Championship
Berg over Red

132
Projected Champion: Zach Prall, Plattsmouth

First Round
Prall over Myers
Cluxton over Mullnix
O'Dell over Lemburg
Logston over Bayliss
Knight over Eisenhauer
Zeleny over Margritz
Rodriguez over Wiess
Deloa over Shannon

Quarterfinals
Prall over Cluxton
Logston over O'Dell
Zeleny over Knight
Deloa over Rodriguez

Semifinals
Prall over Logston
Deloa over Zeleny

Championship
Prall over Deloa

138
Projected Champion: Andrew Null, Plattsmouth

First Round
Robb over Heilig
Lambert over Munchmore
Francois over Mastas
Hadan over Higgins (Forfeit)
Null over Meyer
Cervantes over Griffis
Harsh over MacDonald
Rodehorst over Jeffers

Quarterfinals
Robb over Lambert
Francois over Hadan
Null over Cervantes
Harsh over Rodehorst

Semifinals
Robb over Francois
Null over Harsh

Championship
Null over Robb

145
Projected Champion: Walker Johnson, Alliance

First Round
Fox over De La Torre
Zeckser over Hancock
Sok over Yoder
Johnson over Hernandez
Foltz over Lawson
Pinkerton over Blanco
Muggli over Gray
Green over Vanderpool (Forfeit)

Quarterfinals
Zeckser over Fox
Johnson over Sok
Foltz over Pinkerton
Muggli over Green

Semifinals
Johnson over Zeckser
Muggli over Foltz

Championship
Johnson over Muggli

152
Projected Champion: Brian Messersmith, Cozad

First Round
Messersmith over Bressman
Nickels over West
Washburn over Henk
Randall over French
Snyder over Craig
Wortmann over Miller
Garcia over White
Cooper over Faris

Quarterfinals
Messersmith over Nickels
Randall over Washburn
Snyder over Wortman
Garcia over Cooper

Semifinals
Messersmith over Randall
Snyder over Garcia

Championship
Messersmith over Snyder

160
Projected Champion: Sabian Harsh, Scottsbluff

First Round
Kraus over Mendoza
Johnson over Vallejo
Harsh over Reimers
Nelson over Kaddatz
Hernandez over Zeigler
Olson over Thompson
Fisher over Davis
Dodson over Derr

Quarterfinals
Johnson over Kraus
Harsh over Nelson
Hernandez over Olson
Dodson over Fisher

Semifinals
Harsh over Johnson
Hernandez over Dodson

Championship
Harsh over Hernandez

170
Projected Champion: Trevor Nichelson, Ashland-Greenwood

First Round
Nichelson over Kenkel
Schildt over Anderson
Wonch over Koch
Tristan over Cruz
Gilson over Cliff
Orton over Paez
Bruner over Wilson
Cradick over Anson

Quarterfinals
Nichelson over Schildt
Tristan over Wonch
Orton over Gilson
Cradick over Bruner

Semifinals
Nichelson over Tristan
Orton over Cradick

Championship
Nichelson over Orton

182
Projected Champion: Ty Johnson, Grand Island Northwest

First Round
Cogdill over Koenig
Neels over Runge
Johnson over Eason
Wheeler over Pinedo
Sornson over Krasser
McCormick over Perez
Christensen over Larsen
Wolverton over Ahrens

Quarterfinals
Cogdill over Neels
Johnson over Wheeler
Sornson over McCormick
Wolverton over Christensen

Semifinals
Johnson over Cogdill
Sornson over Wolverton

Championship
Johnson over Sornson

195

Projected Champion: Brody Cleveland, Ogallala

First Round
Barnhill over Eads
Chavez over Edgren
Dishman over Matson
Workman over Krecklow
Cleveland over Brayton
McGargill over Harrah
Gasper over Schweers
Hudiburgh over Sanchez

Quarterfinals
Chavez over Barnhill
Workman over Dishman
Cleveland over McGargill
Hudiburgh over Gasper

Semifinals
Workman over Chavez
Cleveland over Hudiburgh

Championship
Cleveland over Workman

220
Projected Champion: Ben Stille, Ashland-Greenwood

First Round
Stille over Baldwin
Harper over Gutzmer
Reimers over Moyao
Kickland over Kreifel
Oberheide over Luebbert
Radik over Titus
Ayala over Lefferdink
Smith over Krings

Quarterfinals
Stille over Harper
Kickland over Reimers
Radik over Oberheide
Smith over Ayala

Semifinals
Stille over Kickland
Radik over Smith

Championship
Stille over Radik

285
Projected Champion: Matt Clark, Syracuse

First Round
Nanke over Gayer
Sullivan over Fritzler
Davis over Sobotka
Clark over Barrett
Goodenberger over Mach
Hennessy over Hixon
Arnold over Eckmann
Jaros over Wilke

Quarterfinals
Nanke over Sullivan
Clark over Davis
Hennessy over Goodenberger
Arnold over Jaros

Semifinals
Clark over Nanke
Hennessy over Arnold

Championship
Clark over Hennessy

Class C
Projected Team Champion: David City

106
Projected Champion: Jordan Kelber, Valentine

First Round
Bridgewater over Alber
Rivera over Temple
Pacheco over Smith
Rickard over Bohac
Kelber over Davis
Palencia over Schiermeyer
Mumm over Hawkins
Cunningham over Mckibbin

Quarterfinals
Bridgewater over Rivera
Pacheco over Rickard
Kelber over Palencia
Cunningham over Mumm

Semifinals
Pacheco over Bridgewater
Kelber over Cunningham

Championship
Kelber over Pacheco

113
Projected Champion: Christian Miller, Plainview

First Round
Olson over Lake
Bates over Wickett
Ziemba over Neville
Spatz over Brown
Miller over Brown
Daro over Tobler
Araujo over Nordmeyer
Allan over Jimenez

Quarterfinals
Bates over Olson
Spatz over Ziemba
Miller over Daro
Allan over Araujo

Semifinals
Bates over Spatz
Miller over Allan

Championship
Miller over Bates

120
Projected Champion: Jason Hansen, Tekamah-Herman

First Round
Hansen over Walters
Hernandez over Spatz
Peterson over Eickmeier
Lech over Lane
Pearson over Mumm
Miller over Tafoya
Yawn over Sliger
Phillips over Dubas

Quarterfinals
Hansen over Hernandez
Peterson over Lech
Pearson over Miller
Phillips over Yawn

Semifinals
Hansen over Peterson
Phillips over Pearson

Championship
Hansen over Phillips


126
Projected Champion: Doyle Trout, Centennial

First Round
Hernandez over Quintero
Paczosa over Krejdl
Eklund over Bates
Gonzales over Burkle
Gilliland over Montanez
Ashcoff over Albrecht
Hartline over O'Neel
Trout over Hervert

Quarterfinals
Hernandez over Paczosa
Gonzales over Eklund
Gilliland over Aschoff
Trout over Hartline

Semifinals
Hernandez over Gonzales
Trout over Gilliland

Championship
Trout over Hernandez

132
Projected Champion: Tyler Bailey, Sutton

First Round
Osborne over Wallander
Dickinson over Warner
Tegels over McCord
Bergquist over Elliott
Bailey over Beatty
Marvin over Perrett
Keller over Hernandez
Varela over McNally

Quarterfinals
Dickinson over Osborne
Berquist over Tegels
Bailey over Marvin
Varela over Keller

Semifinals
Dickinson over Bergquist
Bailey over Varela

Championship
Bailey over Dickinson


138
Projected Champion: Skyler Ratkovec, East Butler

First Round
Wiebert over Stutheit
Simons over Cuellar
Avila over Quist
Ratkovec over Connely
Hansen over Kyhn
Bergquist over Albertson
Pearman over Muesch
Jacobson over Ross

Quarterfinals
Wiebert over Simons
Ratkovec over Avila
Berquist over Hansen
Jacobson over Pearman

Semifinals
Ratkovec over Wiebert
Bergquist over Jacobson

Championship
Ratkovec over Bergquist

145
Projected Champion: Jacob Hand, Valentine

First Round
Rowse over Fisher
Hartline over Tracy
Gill over Peterson
Hand over Reeves
Bader over Papa
Haskell over Feldner
Hovie over Metzler
Monroe over Buschkoetter

Quarterfinals
Rowse over Hartline
Hand over Gill
Haskell over Bader
Monroe over Hovie

Semifinals
Hand over Rowse
Haskell over Monroe

Championship
Hand over Haskell

152
Projected Champion: Blake Walters, O'Neill

First Round
Crow over Kult
Schiermeyer over Moles
Rojas over Kramer
Redler over Schneider
Walters over Holt
Fredrickson over Hunt
Stephen over Knott
Smith over King

Quarterfinals
Crow over Schiermeyer
Redler over Rojas
Walters over Fredrickson
Smith over Stephen

Semifinals
Redler over Crow
Walters over Smith

Championship
Walters over Redler

160
Projected Champion: Caleb Thomas, Wakefield

First Round
Roberts over Johnson
Malasek over Scherbarth
Duffy over O'Kief
Thomas over Frink
Mazour over Spilinek
Lanman over McNew
Ratkovec over Lech
Gross over Lueth

Quarterfinals
Roberts over Malasek
Thomas over Duffy
Lanman over Mazour
Gross over Ratkovec

Semifinals
Thomas over Roberts
Gross over Lanman

Championship
Thomas over Gross

170
Projected Champion: David Fox, O'Neill

First Round
Fox over Palomo
Tachovsky over Welchert
Schoch over Sauberan
Coleman over George
Worm over Brown
Randles over Norman
Svoboda over Cassidy
Puncochar over Hall

Quarterfinals
Fox over Tachovsky
Coleman over Schoch
Randles over Worm
Svoboda over Puncochar

Semifinals
Fox over Coleman
Randles over Svoboda

Championship
Fox over Randles

182
Projected Champion: Matt Kindler, Aquinas

First Round
Wiedeman over Tatum
Brown over Hale
Kennedy over Thompson
Kindler over McConnell
Virka over Makowski
Sisel over Ormesher
Fedorchik over Svara
Maschman over Heinke

Quarterfinals
Brown over Wiedeman
Kindler over Kennedy
Virka over Sisel
Maschman over Fedorchik

Semifinals
Kindler over Brown
Virka over Maschman

Championship
Kindler over Virka


195

Projected Champion: Alexander Reimers, Aquinas

First Round
Reimers over De Jager
Searle over Wamboldt
Garrett over Honojosa
Kriekemeier over Rezac
Helgoth over Stone
Simpson over McCarthy
Fuller over Torres
Cliffords over Haase

Quarterfinals
Reimers over Searle
Garrett over Kriekemeier
Helgoth over Simpson
Cliffords over Fuller

Semifinals
Reimers over Garrett
Helgoth over Cliffords

Championship
Reimers over Helgoth

220
Projected Champion: Nate Moran, Auburn

First Round
Prauner over Billings
Wright over Wade
Welsh over Haufle
Hunter over Hahlbeck
Adams over Wagner
Zern over Erthum
VonSeggern over Gideon
Moran over Davidson

Quarterfinals
Prauner over Wright
Welsh over Hunter
Adams over Zern
Moran over VonSeggern

Semifinals
Prauner over Welsh
Moran over Adams

Championship
Moran over Prauner

285
Projected Champion: Jarrod Hinrichs, Fillmore Central

First Round
Simpson over Hoff
Paup over Hruby
Gallegos over Rodriguez
De Jager over Moody
Richardson over Homolka
Hines over Robinson
Reynaga over Hiebert
Hinrichs over Hughes

Quarterfinals
Simpson over Paup
De Jager over Gallegos
Richarson over Hines
Hinrichs over Reynaga

Semifinals
De Jager over Simpson
Hinrichs over Richardson

Championship
Hinrichs over De Jager

Class D
Projected Team Champion: Amherst

106
Projected Champion:

First Round
McDaniel over Bovee
Hopkins over Weber
Patrick over Zeleski
Martinez over Ibach
Stickelman over Kapperman
Henn over Fisher
Acton over Swenson
Baasch over Nelson

Quarterfinals
McDaniel over Hopkins
Martinez over Patrick
Stickelman over Henn
Baasch over Acton

Semifinals
McDaniel over Martinez
Stickelman over Baasch

Championship
McDaniel over Stickelman


113
Projected Champion: Cameron Riggs, North Platte St. Pats

First Round
Riggs over Neumeister
Breuer over Goosic
Hazen over Van Pelt
Vacha over Cooley
Nelson over Brown
Wichmann over Davis
Foster over Davis
Mann over Cumpston

Quarterfinals
Riggs over Breuer
Hazen over Vacha
Nelson over Wichmann
Mann over Foster

Semifinals
Riggs over Hazen
Nelson over Mann

Championship
Riggs over Nelson

120
Projected Champion: Tyson Fate, High Plains

First Round
Zimmerer over Schwartz
West over Lasso
Helm over Doncheski
Herley over Weaver
Cumpston over Noel
Olerich over Evans
Oliver over Ragland
Fate over Micheel

Quarterfinals
West over Zimmerer
Herley over Helm
Cumpston over Olerich
Fate over Oliver

Semifinals
West over Herley
Fate over Cumpston

Championship
Fate over West

126
Projected Champion: Trey Nekoliczak, Cedar Valley

First Round
Clark over Schmit
Klingelhoefer over Marquez
Banzhaf over Hazen
Erickson over Holtzclaw
Elfeldt over Pruitt
Nekoliczak over Salas
Hazen over Sauceda
Bloom over Huddle


Quarterfinals
Klingelhoefer over Clark
Banzhaf over Erickson
Nekoliczak over Elfeldt
Bloom over Hazen

Semifinals
Klingelhoefer over Banzhaf
Nekoliczak over Bloom

Championship
Nekoliczak over Klingelhoefer

132
Projected Champion: Marcos Escalera, Winside

First Round
Escalera over Cook
Lewis over Legg
Mason over Ives
Ray over Granville
Florell over Ebel
Judge over Farr
Jordan over Wortman
Mendlik over Clapp

Quarterfinals
Escalera over Lewis
Ray over Mason
Florell over Judge
Mendlik over Jordan

Semifinals
Escalera over Ray
Mendlik over Florell

Championship
Escalera over Mendlik

138
Projected Champion: Jaydon Elge, Nebraska Christian

First Round
Allison over Hergott
Bergt over Peterson
Uhing over Slingsby
Elge over Monette
Loberg over Minard
Ray over Traynor
Doncheski over Sandberg
Werth over Ross

Quarterfinals
Bergt over Allison
Elge over Uhing
Loberg over Ray
Werth over Doncheski

Semifinals
Elge over Bergt
Loberg over Werth

Championship
Elge over Loberg

145
Projected Champion: Brandon French, Scribner-Snyder

First Round
French over Jespersen
Dibbern over Beals
Buhring over Dickinson
Brewer over Fleecs
Lammers over Friend
Pelster over Cinocco
Morris over Johnson
Reimers over Mowry

Quarterfinals
French over Dibbern
Brewer over Buhring
Lammers over Pelster
Reimers over Morris

Semifinals
French over Brewer
Lammers over Reimers

Championship
French over Lammers

152
Projected Champion: Zemua Baptista, Friend

First Round
Barboza over Ensz
Rutjens over Moninger
Allemang over Sweet
Baptista over Strunkmartin
Fangman over Johnson
Dugan over Kirch
Grossi over Jespersen
Dibbern over Kulhanek

Quarterfinals
Rutjens over Barboza
Baptista over Allemang
Dugan over Fangman
Dibbern over Grossi

Semifinals
Baptista over Rutjens
Dibbern over Dugan

Championship
Baptista over Dibbern

160
Projected Champion: Nick Arlt, Oakland-Craig

First Round
Pinales over Paul
Collier over Leibhart
Remmenga over Marx
Arlt over Moore
Zwiebel over Trampe
Novak over Meyer
Fletcher over Stevens
Helberg over Schroll

Quarterfinals
Pinales over Collier
Arlt over Remmenga
Novak over Zwiebel
Fletcher over Helberg

Semifinals
Arlt over Pinales
Novak over Fletcher

Championship
Arlt over Novak

170
Projected Champion: Patrick Dempsey, Friend

First Round
Jonseth over Taylor
Hewett over Beck
Sonderup over Christiancy
Monette over Jones
Klingelhoefer over Voight
Vering over Simmons
Stacken over Gomez
Dempsey over Van Pelt

Quarterfinals
Jonseth over Hewett
Sonderup over Monette
Klingelhoefer over Vering
Dempsey over Stacken

Semifinals
Sonderup over Jonseth
Dempsey over Klingelhoefer

Championship
Dempsey over Sonderup

182
Projected Champion: Brandon Jackson, Meridian

First Round
Sturdivant over Munstermann
Barelman over Stunkel
Lampkin over Hoelscher
Jackson over Jespersen
Petersen over Pistulka
Buhr over Howell
Fear over Stevens
Kerner over Roland

Quarterfinals
Sturdivant over Barleman
Jackson over Lampkin
Petersen over Buhr
Kerner over Fear

Semifinals
Jackson over Sturdivant
Petersen over Kerner

Championship
Jackson over Petersen

195

Projected Champion: Dylan Loberg, Randolph

First Round
Wells over Atkeson
Schledewitz over Cassell
Martenson over Davis
Loberg over Lundholm
Berry over Rowe
Olivan over Morgan
Casey over Gonzales
Wells over Lerma

Quarterfinals
Wells over Schledewitz
Loberg over Martenson
Olivan over Berry
Wells over Casey

Semifinals
Loberg over Wells
Olivan over Wells

Championship
Loberg over Olivan

220
Projected Champion: Payton Schake, Amherst

First Round
Dearmont over Payne
Hornby over Winberg
Sandberg over Riley
Alcorn over Garcia
Schake over Sahulka
Shoff over Muench
Uhing over Geyer
Doupnik over Gardner

Quarterfinals
Dearmont over Hornby
Sandberg over Alcorn
Schake over Shoff
Doupnik over Uhing

Semifinals
Dearmont over Sandberg
Schake over Doupnik

Championship
Schake over Dearmont

285
Projected Champion: Zach Zeleski, Overton

First Round
Adams over Frank
Hircock over Forbes
Keaschall over Dick
Soll over Gonzales
Hessler over Martin
Bauer over Larsen
Hirschman over Jespersen
Zeleski over Keith

Quarterfinals
Hircock over Adams
Keaschall over Soll
Hessler over Bauer
Zeleski over Hirschman

Semifinals
Hircock over Keaschall
Zeleski over Hessler

Championship
Zeleski over Hircock

Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Insiders Login

Username
   
Password
   
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Forgot password?

Wrestling in Nebraska from HuskerMat

Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat
Wrestling in Nebraska from HuskerMat Wrestling in Nebraska from HuskerMat
2017 Huskermat.com. All rights reserved.                     powered by k2concepts.com Self-Service Sites
Wrestling in Nebraska from HuskerMat Wrestling in Nebraska from HuskerMat